Menu
Klubnyt 10. september kl. 19:04
Uafhentede lotterigevinster efter STORE NIK dag

Følg Nr. Aaby IK på Facebook

NIK Sponsorer

Næste kampAlbaniserien herrer, 2017/2018 • Pulje 1

Ude mod
Morud IF
23. sep
Kl. 15.00
VVS FYN ARENA – Morud
Albaniserien herrer, 2017/2018 - Pulje 1
Kommende Kampe
September 2017
19.
tirsdag
18.00
Nr. Aaby IK
0 - 0
Kvinder
U14
U14 pige 8M (født 2004) - Efterår 2017 • Pulje 1
Nr.Aaby Idrætspark
Tarup/Paarup IF
Nr.Aaby Idrætspark
20.
onsdag
18.00
Nr. Aaby IK
Herrer
M+55
Supermasters 2017 • Pulje 1
Nr.Aaby Idrætspark
S.f.B.
Nr.Aaby Idrætspark
21.
torsdag
17.45
Korup IF
Kvinder
Senior
Kvinde 7M - efterår 2017 • Pulje 4
Korup Kultur- & Idrætscenter
Nr. Aaby IK
Korup Kultur- & Idrætscenter
21.
torsdag
18.00
Årslev BK
Herrer
U16
U16 drenge 8M (født 2002) - Efterår 2017 • Pulje 1
Netplan Arena
Nr. Aaby IK
Netplan Arena
23.
lørdag
10.00
MG & BK
Herrer
U11
U11 drenge (2007) 8M A (øvede) , efterår 2017 • Pulje 1
Nr.Aaby Idrætspark
Nr. Aaby IK
Nr.Aaby Idrætspark
23.
lørdag
10.00
Nr. Aaby IK
Herrer
U9
U9 drenge (2009) 5M B (let øvede), efterår 2017 • Pulje 2
Allesø/Spurvelundsskolen
Strib IF
Allesø/Spurvelundsskolen
23.
lørdag
10.00
Dalum IF
Herrer
U12
U12 drenge 5M (født 2006) - Efterår 2017 • Pulje 1
Tingløkkeskolen
Nr. Aaby IK
Tingløkkeskolen
23.
lørdag
10.30
SSV Højfyn
Herrer
U9
U9 drenge (2009) 5M B (let øvede), efterår 2017 • Pulje 2
Allesø/Spurvelundsskolen
Nr. Aaby IK
Allesø/Spurvelundsskolen
23.
lørdag
10.30
Nr. Aaby IK
Herrer
U12
U12 drenge 5M (født 2006) - Efterår 2017 • Pulje 1
Tingløkkeskolen
Strib IF
Tingløkkeskolen
23.
lørdag
10.45
BBB
Herrer
U11
U11 drenge (2007) 8M A (øvede) , efterår 2017 • Pulje 1
Nr.Aaby Idrætspark
Nr. Aaby IK
Nr.Aaby Idrætspark
23.
lørdag
11.00
Nr. Aaby IK
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 1
Axel Knudsen Park
SSV Højfyn (2)
Axel Knudsen Park
23.
lørdag
11.00
Nr. Aaby IK
Herrer
U9
U9 drenge (2009) 5M B (let øvede), efterår 2017 • Pulje 2
Allesø/Spurvelundsskolen
Allesø GF
Allesø/Spurvelundsskolen
23.
lørdag
11.00
Nr. Aaby IK
livescore
Herrer
Senior
Herre S4, efterår 2017 • Pulje 4
Nr.Aaby Idrætspark
Ejby IK
Nr.Aaby Idrætspark
23.
lørdag
11.00
Nr. Aaby IK
Herrer
U12
U12 drenge 5M (født 2006) - Efterår 2017 • Pulje 1
Tingløkkeskolen
Ebberup IF
Tingløkkeskolen
23.
lørdag
11.30
Nr. Aaby IK
Herrer
U11
U11 drenge (2007) 8M A (øvede) , efterår 2017 • Pulje 1
Nr.Aaby Idrætspark
Næsby BK
Nr.Aaby Idrætspark
23.
lørdag
11.30
FBH (2)
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 1
Axel Knudsen Park
Nr. Aaby IK
Axel Knudsen Park
23.
lørdag
11.30
Nr. Aaby IK
Herrer
U9
U9 drenge (2009) 5M B (let øvede), efterår 2017 • Pulje 2
Allesø/Spurvelundsskolen
MG & BK
Allesø/Spurvelundsskolen
23.
lørdag
11.30
Nr. Aaby IK
Herrer
U12
U12 drenge 5M (født 2006) - Efterår 2017 • Pulje 1
Tingløkkeskolen
Longelse Sp.
Tingløkkeskolen
23.
lørdag
12.00
FBH (1)
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 1
Axel Knudsen Park
Nr. Aaby IK
Axel Knudsen Park
23.
lørdag
12.00
KB/KR70
Herrer
U12
U12 drenge 5M (født 2006) - Efterår 2017 • Pulje 1
Tingløkkeskolen
Nr. Aaby IK
Tingløkkeskolen
23.
lørdag
13.30
Nr. Aaby IK
2
Herrer
U8
U8 dr (2010) 5M C (beg) efterår 3,4, 5 stævne • Pulje 2
Scankab Arena i Aarup
Bane R3A
MG & BK
6
Scankab Arena i Aarup
Bane R3A
23.
lørdag
14.00
Ejby IK
1
Herrer
U8
U8 dr (2010) 5M C (beg) efterår 3,4, 5 stævne • Pulje 2
Scankab Arena i Aarup
Bane R3B
Nr. Aaby IK
2
Scankab Arena i Aarup
Bane R3B
23.
lørdag
15.00
OB
6
Herrer
U8
U8 dr (2010) 5M C (beg) efterår 3,4, 5 stævne • Pulje 2
Scankab Arena i Aarup
Bane R3A
Nr. Aaby IK
2
Scankab Arena i Aarup
Bane R3A
23.
lørdag
15.00
Morud IF
Herrer
Senior
Albaniserien herrer, 2017/2018 • Pulje 1
VVS FYN ARENA – Morud
Nr. Aaby IK
VVS FYN ARENA – Morud
23.
lørdag
15.30
Nr. Aaby IK
2
Herrer
U8
U8 dr (2010) 5M C (beg) efterår 3,4, 5 stævne • Pulje 2
Scankab Arena i Aarup
Bane R3A
Aarup BK
3
Scankab Arena i Aarup
Bane R3A
24.
søndag
11.00
Nr. Aaby IK
livescore
Herrer
Senior
Herre S2, 2017/2018 • Pulje 3
Nr.Aaby Idrætspark
Søndersø BK
Nr.Aaby Idrætspark
24.
søndag
11.00
Aarup BK
1
Herrer
U16
U16 drenge M (født 2002) - Efterår 2017 • Pulje 1
Scankab Arena i Aarup
Scankab
Nr. Aaby IK
2
Scankab Arena i Aarup
Scankab
24.
søndag
13.30
Båring / Nr. Aaby
Kvinder
U11
U11piger (2007) 5M, efterår 2017 • Pulje 1
Søndersø Stadion
Fortuna Svendborg
Søndersø Stadion
24.
søndag
14.00
Søndersø BK
Kvinder
U11
U11piger (2007) 5M, efterår 2017 • Pulje 1
Søndersø Stadion
Båring / Nr. Aaby
Søndersø Stadion
24.
søndag
14.30
Båring / Nr. Aaby
Kvinder
U11
U11piger (2007) 5M, efterår 2017 • Pulje 1
Søndersø Stadion
Søhus Stige
Søndersø Stadion
24.
søndag
15.30
OKS
Kvinder
U11
U11piger (2007) 5M, efterår 2017 • Pulje 1
Søndersø Stadion
Båring / Nr. Aaby
Søndersø Stadion
25.
mandag
18.00
KFUM.s BK
Herrer
M+50
Masters 2017 • Pulje 1
KFUM-parken
Nr. Aaby IK
KFUM-parken
25.
mandag
18.30
Tommerup BK
Herrer
U14
U14 drenge A (født 2004) - Efterår 2017 • Pulje 1
Tommerup Stadion
Nr. Aaby IK
Tommerup Stadion
25.
mandag
18.30
Nr. Aaby IK
Kvinder
U14
U14 pige 8M (født 2004) - Efterår 2017 • Pulje 1
Nr.Aaby Idrætspark
Tåsinge f. B.
Nr.Aaby Idrætspark
27.
onsdag
17.45
Nr. Aaby IK
Herrer
M+55
Supermasters 2017 • Pulje 1
Nr.Aaby Idrætspark
Tved BK
Nr.Aaby Idrætspark
27.
onsdag
18.00
Aarup BK
1
Kvinder
U12
U12 pige B/C (født 2006) - Efterår 2017 • Pulje 2
Scankab Arena i Aarup
Bane 2A
Nr.Aaby/Båring
2
Scankab Arena i Aarup
Bane 2A

Nyheder fra DBU Fyn